Zagrożenia związane z nieumiejętnym zarządzaniem mieszkaniem na wynajem

Nieumiejętne zarządzanie mieszkaniem na wynajem i wynikające z niego zagrożenia

Złe zarządzanie mieszkaniem na wynajem może prowadzić do wielu potencjalnych zagrożeń i problemów zarówno dla właściciela, jak i dla najemców. W naszej dotychczasowej działalności najczęściej spotykaliśmy się z właścicielami, którzy narzekali szczególnie na dziesięć, które szczegółowo omawiamy w tym artykule.

Kluczowe punkty artykułu

Zagrożenia wynikające z nieumiejętnego zarządzania mieszkaniem na wynajem

Czytaj dalej

W dalszej części artykułu poznasz 10 zagrożeń wynikających z nieumiejętnego zarządzania mieszkaniem na wynajem. Przeanalizuj uważnie każdy z tych punktów, prawdopodobieństwo wystąpienia i uciążliwość, jaką mogą stanowić dla Ciebie.

Naszą wiedzę i doświadczenie w oparciu, o które przygotowaliśmy ten materiał zdobywamy od  2005 roku działając na rynku nieruchomości Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jesteśmy z Trójmiasta, działamy i mieszkamy tutaj. Znamy ten rynek.

Czy warto tak się narażać?

Zagrożenia związane z nieumiejętnym zarządzaniem mieszkaniem na wynajem

Opóźnienia w płatnościach

Opóźnienia w płatnościach, szczególnie ze strony niesolidnych najemców, którzy opóźniali lub unikali opłacania czynszu, co prowadziło do bardzo nieprzyjemnych sytuacji oraz utraty dochodów dla właściciela.

Uszkodzenia mienia

Uszkodzenia mienia wynikające z braku należytej opieki nad mieszkaniem lub nieodpowiedniego zachowania najemców powodowały uszkodzenia, które wymagały kosztownych napraw.

Nielegalne aktywności

Brak właściwej selekcji najemcy, a potem niewystarczająca opieka nad mieszkaniem skutkowały działaniami w lokalu, na które właściciel nie wyrażał zgody. W ekstremalnych sytuacjach zetknęliśmy się z handel narkotykami w wynajmowanym mieszkaniu.

Trudności w utrzymania wysokiej jakości wnętrza oraz konserwacji

Zaniedbanie konserwacji i napraw prowadzi do pogorszenia stanu technicznego nieruchomości, co wymaga większych nakładów finansowych w przyszłości.

Problemy z sąsiadami

Niedostateczna kontrola nad zachowaniem najemców prowadziła do konfliktów z sąsiadami, zatargów i skarg. Finalnie przedłużający się konflikt może doprowadzić nawet do procesu sądowego.

Naruszenie umów oraz przepisów prawa najmu

Naruszenie umów oraz przepisów prawa najmu może skutkować karami finansowymi lub nawet utratą prawa do wynajmowania.

Straty finansowe

Straty finansowe wynikające z niskiego obłożenia oraz niskiej efektywności zarządzania kosztami, wysokich kosztów utrzymania nieruchomości, także okresowymi brakami dochodów z tytułu najmu.

Trudności w znalezieniu nowych najemców

Nieefektywne zarządzie lub zły stan techniczny, istotnie utrudniają znalezienie nowych, solidnych najemców.

Problemy z ubezpieczeniem

Problemy z ubezpieczeniem wynikające z braku czasu, czy zaniedbań może skutkować brakiem odpowiedniego ubezpieczenia lub unieważnieniem polisy.

Straty czasu i energii

Brak doświadczenia oznacza, że każde działanie wymaga nauczenia się, przetestowania, przejścia przez błędy, a więc zaangazowania większej ilości czasu, przy mniejszej efektywności. Taki miks może być uciążliwy i frustrujący dla właściciela.

O czymś zapomnieliśmy?

Jeżeli lista wydaje Ci się niekompletna – koniecznie daj nam znać, czego Twoim zdaniem zabrakło!

zagrożenia związane z nieumiejętnym zarządaniem

podsumowanie

Aby uniknąć tych zagrożeń, możesz poszukać zarządcy i firmę zajmującą się zarządzaniem. Artykuł o tym, jak dobrze wybrać zarządcę lub firmę zarządzającą znajdziesz tutaj.

Alternatywnie, możesz po prostu zatrudnić TPS Zarządzanie Najmem Mieszkań, abyśmy zajęli się Twoimi nieruchomościami. Mamy wiedzę i bogate doświadczenie  na trójmiejskim rynku nieruchomości, wysokie wskaźniki skuteczności oraz doskonałe relacje z właścicielami nieruchomości i najemcami. 

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach.

Wybór firmy zarządzającej

Liczby najlepiej pokazują, że

znamy się na zarządzaniu nieruchomościami

11 mln zł

budżetów eksploatacyjnych, którymi zarządzamy rocznie

60

osób w zespołach realizujących różnorodne projekty nieruchomościowe

20

lat doświadczenia w projektach na rynku nieruchomościowym Trójmiasta

Scroll to Top